خطایابی ارورها

Incompatible State
Incompatible State By IranWeblogic.ir

خطایی که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید(Incompatible State) به ۲ دلیل رخ می‌دهد:

۱- پایین بودن Nodemanager

۲-عدم تطابق تنظیمات Nodemanager وبلاجیک و Nodemanager استارت شده در سرور.

 

رفع خطای Incompatible State

مورد شماره ۱

ابتدا با دستور زیر از Down بودن Nodemanager مطمئن می‌شویم. در صورتی که Nodemanager در حال اجرا بود راه حل شماره ۲ را ادامه می‌دهیم.

بدین منظور به مسیر زیر رفته و NodeManager را استارت می‌کنیم.

$cd $DOMAIN_HOME/bin

$nohup sh startNodemanager.sh &

مجددا سرور را استارت می‌نماییم. در صورت مشاهده مجدد خطای Incompatible State (تصویر بالا)٬ مراحل زیر را ادامه می‌دهیم.

 

مورد شماره ۲

به مسیر Environment-Machines رفته و Machine ای که سرور مورد نظر بر روی آن قرار دارد را انتخاب می‌کنیم (در صورتی که Machine مربوطه را نمی‌دانید؛ می‌توانید بر روی سرور مدنظر خود کلیک کنید و Machine ای که سرور بر روی آن اجرا شده است را ببینید) زیر سربرگ ConfigurationNode Manager را انتخاب می‌کنیم و موارد زیر را چک می‌کنیم.

 

Type: برابر با مقداره نوع ‌Nodemanager ای که سرور روی آن Listen می کند٬ باشد. مقادیر Plain و SSL پرکاربردتر هستند. اگر اطلاعی از نوع Nodemanager ندارین و تنظیمات پیشفرض را تغییر نداده‌اید٬ نوع آن را بر روی Plain قرار دهید. نوع Nodemanager در فایل تنظیمات آن (DOMAIN_HOME/nodemanager/nodemanager.properties$) فایل تنظیم است. در آینده راجع به انواع Nodemanager ها و تنظیمات آنها مطلب مفصلی ارایه خواهد گشت.

Listen Address:‌ آدرسی که Nodemanager بر روی آن Listen می‌کند. همانطور که برای مورد بالا ذکر شد؛ تمامی تنظیمات Nodemanager در فایل تنظیمات آن قرار دارد.

Listen Port: پورتی که Nodemanager بر روی آن Listen می‌کند. مقدار پیشفرض ۵۵۵۶ است.

 

در صورتی که به Nodemanager متصل باشیم؛ در زیر سربرگ  Monitoring-Node Manager Status باید مقدار Reachable را در مقابل عبارت Status مشاهده کنیم.

تذکر: دقت بفرمایید در صورتی که سرویس Nodemanager بدون nohup در خط فرمان اجرا شود؛ پس از بسته شدن خط فرمان، مجددا با خطای Incompatible State مواجه خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *